FUOtuoke Admission List 2017/2018 Released

0
95

The Management of Federal University Otuoke ( FUO ) has published the names if student admitted Into the University to study their Various programmes.

The list of the admitted candidates has been published on the school’s notice board.

To view the names of 1st batch admitted candidates, simply click on this link: FUOTUOKE Admission List 2017/2018

The Candidates are hereby requested to report in order to commence registration processes from Monday, December 11, 2017.

Congratulations to the Admitted Candidates 😀😀

====================================================

The following is the First Batch of Candidates who have accepted their Offer of Admission into Federal University Otuoke for the 2017/2018 Academic Session. The Candidates are hereby requested to report in order to commence registration processes from Monday, December 11, 2017
FACULTY OF EDUCATION
S/NO.
Name
Course
 
1
BULL Alex Toinpre
BUSINESS EDUCATION
2
CHIZELUNWA Oluebube Juith
BUSINESS EDUCATION
3
EMEH Ebube Confidence
BUSINESS EDUCATION
4
ESHIEMOGIE Judith Itsoya
BUSINESS EDUCATION
5
ESSIEN Etiti Okon
BUSINESS EDUCATION
6
EZENNADOZIE Johnbosco Abuchi
BUSINESS EDUCATION
7
FRENCH Avuraoghene Catherine
BUSINESS EDUCATION
8
IDOGUN Godswill Oghenetega
BUSINESS EDUCATION
9
NIMIZIGHA Ruth Okubere
BUSINESS EDUCATION
10
OGHWE Okiemute Sophia
BUSINESS EDUCATION
11
OGIGBAH Ejiro Mary
BUSINESS EDUCATION
12
OKEKE Chigozie Naomi
BUSINESS EDUCATION
13
ONUOHA Promise Chizobam
BUSINESS EDUCATION
14
SHOBALOJU Precious Abidemi
BUSINESS EDUCATION
15
UDOH Esther Friday
BUSINESS EDUCATION
16
UMUKORO Gladys
BUSINESS EDUCATION
17
YERIFOR Avwerosuo Hope
BUSINESS EDUCATION
 
1
ADEKUNLE Toluwani Prudent
MATHEMATICS EDUCATION
 
1
IKECHUKWU Chidima Sunday
PHYSICS EDUCATION
2
OKPA Rosemary Oromena
PHYSICS EDUCATION
 
1
AGBASIELO Chiamaka Francisca
CHEMISTRY EDUCATION
2
BOTE Juliet
CHEMISTRY EDUCATION
3
EGBEGBADIA Joseph
CHEMISTRY EDUCATION
4
GODLEADS Kennedy Elijah
CHEMISTRY EDUCATION
5
IGWE Pauline Chizaram
CHEMISTRY EDUCATION
6
JAMES Friday Ojogbaduwa
CHEMISTRY EDUCATION
7
JOHN Nathan Sukulu
CHEMISTRY EDUCATION
8
NWANKWO Chinedu Benedicta
CHEMISTRY EDUCATION
9
OBIOHA Miracle Vivian
CHEMISTRY EDUCATION
10
OFORKANSI Martha Chinenye
CHEMISTRY EDUCATION
11
OMEMO Transcendence Eloghene
CHEMISTRY EDUCATION
12
SIMON Oghenekevwe Prisca
CHEMISTRY EDUCATION
 
1
ALAOMA Chioma Faithfulness
HISTORY EDUCATION
2
AMAH Ukamaka Edith
HISTORY EDUCATION
3
BINAEBI Woyengitonyemi Rose
HISTORY EDUCATION
4
GANADEME Joy Erebo
HISTORY EDUCATION
5
GODWILL Kotekai Tamaranpreye
HISTORY EDUCATION
6
HABEEB Opeyemi Racheal
HISTORY EDUCATION
7
IKPEYI Precious Arhire
HISTORY EDUCATION
8
IKUADI Victor Onyekachi
HISTORY EDUCATION
9
OBIORA Ukamaka Marycynthia
HISTORY EDUCATION
10
OMEH Chidimma Maureen
HISTORY EDUCATION
11
ONU Blessing Chinaza
HISTORY EDUCATION
12
PAGATANGA Timiebi Atani
HISTORY EDUCATION
     
FACULTY OF ENGINEERING
S/NO. 1
Name
Course
1
ADAH Emmanuel Ugochukwu
CHEMICAL ENGINEERING
2
ADEWALE Michael Segun
CHEMICAL ENGINEERING
3
AGBOGIDI Paul Tamaraebimi
CHEMICAL ENGINEERING
4
DADI Hezekiah
CHEMICAL ENGINEERING
5
EFFIONG Etiene Nyong
CHEMICAL ENGINEERING
6
EGBUSON Faith Adoela
CHEMICAL ENGINEERING
7
HARRY Harvey
CHEMICAL ENGINEERING
8
IZEDOMWEN Precious Osaro
CHEMICAL ENGINEERING
9
MAYE Ekpokeme Joshua
CHEMICAL ENGINEERING
10
MORAH Stanley Chukwubueze
CHEMICAL ENGINEERING
11
NAIDIKE Tamaraebi
CHEMICAL ENGINEERING
12
NWAKASI Divine Chukwuemelie
CHEMICAL ENGINEERING
13
OBULOR Progress Isikaku
CHEMICAL ENGINEERING
14
OCHANG Jerome Tawo
CHEMICAL ENGINEERING
15
OCKIYA Cliff Omiebi
CHEMICAL ENGINEERING
16
OGAGA Abraham
CHEMICAL ENGINEERING
17
OKOKO Praise Itoro
CHEMICAL ENGINEERING
18
OKOYE Chibuzor Benjamin
CHEMICAL ENGINEERING
19
ONYEHANERE Peace Ogechukwu
CHEMICAL ENGINEERING
20
OTONG Daniel Effiong
CHEMICAL ENGINEERING
21
POTO Laurencia Oghenekevwe
CHEMICAL ENGINEERING
 
1
ADOLPHUS David
CIVIL ENGINEERING
2
AFESUKU Ebikabowei Eric
CIVIL ENGINEERING
3
AKPOMIEMIE Precious
CIVIL ENGINEERING
4
AMALAGHA King
CIVIL ENGINEERING
5
AMUNEGA Ubani Marvelous
CIVIL ENGINEERING
6
ARINZE Favour Chimdindu
CIVIL ENGINEERING
7
AYOGU Chioma Havilah
CIVIL ENGINEERING
8
COLUMBUS Justice Tarimobowei
CIVIL ENGINEERING
9
EBIKAKE Zidideke Justin
CIVIL ENGINEERING
10
ELAWEREMI Precious Egberigbo
CIVIL ENGINEERING
11
EPERETUN Blessing Ebibaragha
CIVIL ENGINEERING
12
EYISI Chiemezie John
CIVIL ENGINEERING
13
EZEDIALU Kenechukwu Paul
CIVIL ENGINEERING
14
FRANK Philemon Endurance
CIVIL ENGINEERING
15
IKE Chukwudalu Chidiebere
CIVIL ENGINEERING
16
IMAKAIBOR Felix Moru
CIVIL ENGINEERING
17
OBABIRIOWEI Buloukedoumene
CIVIL ENGINEERING
18
OBAKA Elizabeth
CIVIL ENGINEERING
19
OKONKWO Emmanuel Onyeka
CIVIL ENGINEERING
20
OROGONO Ebiere Praise Peace
CIVIL ENGINEERING
21
OUSEIBAI Allen Werewoyinpre
CIVIL ENGINEERING
22
OZIOKO Samuel Otitodilichuwku
CIVIL ENGINEERING
23
UMOH Gideon Namnyene
CIVIL ENGINEERING
24
UNUAFE Omamuzo Daniel
CIVIL ENGINEERING
25
YERE Raphael Ebisidor
CIVIL ENGINEERING
 
1
ABRAHAM Samson Aliakhue
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
2
AKUBOYE Emmanuel Tamamayi
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
3
AMADI Ferdinand Valentine
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
4
DADIGI Victor Moses
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
5
DANIEL Darlington Tari
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
6
EGBEGI Emmanuel Edeinbofa
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
7
GURE Emmanuel
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
8
HUMPHREY Joshua Ase
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
9
IRO Chibuike Donald
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
10
KING Tamarau-emi David
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
11
NATHAN Excellent Kelvin
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
12
OBIAKOR Somtoochukwu Roy
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
13
OBOSHI Ebuka C
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
14
OBOT Emmanuel Ini
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
15
OBUNADIKE Mmesoma Fredrick
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
16
OKE-STEVE Tolani Emmanuel
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
17
OKONKWO Augustus Chukwunonso
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
18
OKORO Victor Chinedu
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
19
ORISAKWE Chukwuma Victor
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
20
OZEMOYA Vincent Ayaosioya
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
21
SAMUEL Bariloful Philip
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
22
UGOJI Victor Chigozie
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
23
UWA Ebukchrist Monday
ELECTRICAL/ELECTRONICS ENGINEERING
 
1
ADEOLA Adebowale Samuel
MECHANICAL ENGINEERING
2
AKPAN David Austine
MECHANICAL ENGINEERING
3
AVABA Ebi Elythia
MECHANICAL ENGINEERING
4
CLARKSON Henry Ifiemeya
MECHANICAL ENGINEERING
5
EBEREDENI Oyinbrakemi Clinton
MECHANICAL ENGINEERING
6
ESIEKPE Paschal Akpevwe
MECHANICAL ENGINEERING
7
EZE Chinemerem Johnpaul
MECHANICAL ENGINEERING
8
IBADAN Confidence
MECHANICAL ENGINEERING
9
IGBOANUGO Cyprain Chinaememma
MECHANICAL ENGINEERING
10
IWOWARI Noble Ebitimi
MECHANICAL ENGINEERING
11
JEREMIAH Peter Ebimobowei
MECHANICAL ENGINEERING
12
JOHNSON Ejiro David
MECHANICAL ENGINEERING
13
KINGSON Kingson Asweifien
MECHANICAL ENGINEERING
14
NORBERT Emmanuel Ekene
MECHANICAL ENGINEERING
15
NWATU Victor Okwuchukwu
MECHANICAL ENGINEERING
16
NWOYE Collins Nduka
MECHANICAL ENGINEERING
17
OBI Okeize Peter
MECHANICAL ENGINEERING
18
OFERUME Emmanuel Oghekevwe
MECHANICAL ENGINEERING
19
OGAGAOGHENE Obaro Victor
MECHANICAL ENGINEERING
20
ONOWORO Iruoghene
MECHANICAL ENGINEERING
21
OVUAKPORAYE Terry
MECHANICAL ENGINEERING
22
PIYO Daniel Tarelayefa
MECHANICAL ENGINEERING
23
PRINCE wisdom aghatise
MECHANICAL ENGINEERING
24
RAPHAEL Chinecherem Dominic
MECHANICAL ENGINEERING
25
REUBEN Tarila Welldone
MECHANICAL ENGINEERING
26
UBEH Emmanuel Chukwuemeka
MECHANICAL ENGINEERING
 
1
ABEH Patrick Onah
MECHATRONICS ENGINEERING
2
ABRAHAM Bestman Osemudiamen
MECHATRONICS ENGINEERING
3
AGBOGIDI Eseoghene Bright
MECHATRONICS ENGINEERING
4
AKPORIDO Charles Rukevwe
MECHATRONICS ENGINEERING
5
ALABI Destiny Oshoke
MECHATRONICS ENGINEERING
6
ALABI Osivue Goodness
MECHATRONICS ENGINEERING
7
DICK-AGBE Lucky Ebiegberi
MECHATRONICS ENGINEERING
8
EDE Basil Success
MECHATRONICS ENGINEERING
9
EKINE Tamunonengiye-ofori Precious
MECHATRONICS ENGINEERING
10
EKPELINWE Gadson Ozuzhim
MECHATRONICS ENGINEERING
11
GABRIEL Ejiro Home
MECHATRONICS ENGINEERING
12
IKECHI-MARK Laurel Chibundom
MECHATRONICS ENGINEERING
13
MAKANJUOLA Taye Olaide
MECHATRONICS ENGINEERING
14
MICHAEL Samuel Imoh
MECHATRONICS ENGINEERING
15
NAALEELO Barida Victor
MECHATRONICS ENGINEERING
16
NDUKWE Armstrong Chizaram
MECHATRONICS ENGINEERING
17
OJEMUDIA Eze Emmanuel
MECHATRONICS ENGINEERING
18
OKOTO Idumomapu Adiokopeba
MECHATRONICS ENGINEERING
19
OLUMBA Chinyeaka Christian
MECHATRONICS ENGINEERING
20
ONUOHA Jonathan
MECHATRONICS ENGINEERING
 
1
AKPAN Ebenezer Gabriel
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
2
ANORUO John Chidiebere
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
3
BOLOU Woyengi-inebimo Anko
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
4
EBIOKPO Tarilaye Peter
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
5
EDEDEY Moses Mozecke
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
6
EGHOI Azibapu Milton
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
7
EKPERIKPE Edidiong Dominic
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
8
EREKAKE Samuel Efiemi
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
9
IDONIJE Felix Babatunde
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
10
IGBOUNKUMO Prince Undulayefah
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
11
MACDONALD Blessing Felix
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
12
MACFRANK Princewill
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
13
NWIGWE Goodnews Chineme
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
14
NWOKEOCHA Promise Clinton
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
15
OBI Munenezibe Williams
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
16
OBIANIKA Harold Chiemerie
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
17
OBUMA Ebikimi Gabriel
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
18
ODEH Daulade Destiny
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
19
OKEKE Joseph Chijoke
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
20
OKONKWO Anselem Chibueze
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
21
OLOGAN Oluwatobi Kehinde
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
22
OMABOGHE Prosper Ebitibi
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
23
OMBE Timi
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
24
OWEILAYEFA Isaac Silas
PETROLEUM AND GAS ENGINEERING
     
FACULTY OF HUMANITIES AND SOCIAL SCIENCES
S/NO. 1
Name
Course
1
AINA Olusegun Ayodeji
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
2
AJOKE Olagunju Chinyere
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
3
AKPITEN Ephraim Nduka
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
4
AKPOBASAH Tejiri Markson
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
5
AMERUCHI Stanley Nkemjika
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
6
AMU Grace Elabi
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
7
ANYAMELE Charles Nwabueze
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
8
ASUAI Adaobi Anabel
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
9
BENNET Esther Imbazi
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
10
CHUKWUEZE Nnamdi Emmanuel
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
11
DABRILAGHA Oyindenkurofa Devine
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
12
EBIKEME Solomon
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
13
EJIOFOR Abuchi
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
14
EKEUWEI John A
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
15
EMECHETA Chinaemelum Maryrose
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
16
ENIGIMI Samuel Orumhua
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
17
EZEKIEL Johnson Ezekiel
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
18
EZENWERE Martins Ikechukwu
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
19
GIEGBEFUMWEN Edward Eseiwi
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
20
HENRY Vincent Nnaemeka
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
21
IROAKAZI Princewill Ogochukwu
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
22
IWEZEE Chiemerie Henry
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
23
JOSES Queen
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
24
MARCH Peretoumo Emmanuel
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
25
NGWAKA Chiamaka Emmanuela
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
26
NNAEMEKA Malachi
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
27
NWADILIBE Chioma Catherine
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
28
OBI Fortune Oluebube
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
29
OGBENNA John Kennedy Obinna
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
30
OMOKWE Bright Chidera
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
31
ONOMUAKPOKPO Immaculate Tamarau-emi
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
32
ONUORAH Chineye Jennifer
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
33
ONWEAGBA Chidiadi
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
34
OSHEKEM Noble
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
35
OSSAI Eunice Chioma
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
36
SAGBE Lucky
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
37
SAMUEL Favour Chukwudinezie
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
38
UNAGWU Chinaza Precious
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
39
WARIBOKO Jonathan Okpara
ECONOMICS AND DEVELOPMENT STUDIES
 
1
ABRAHAM Stephanie Osose
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
2
AHAMEFULE Abigail Chizurumoke
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
3
ALLEN Blessing Ikiomoye
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
4
ALLISON-KULO Gold Ayebaeneni
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
5
AMADI Chinonso Karen
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
6
APEREKAUN Oyinmomomi Deborah
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
7
BISENI Tarela Alexander
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
8
BRIZIMOR Perezide
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
9
BUODEIGHA Doubara
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
10
EJIMEKE Geraldine Chioma
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
11
ELIJAH Benapamo
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
12
ELIJAH Isabella Ogechi
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
13
EMETOM Victoria Chinagolum
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
14
ESEH-OKPU Uwomano Kesena
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
15
EZIOKA Eze Ben
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
16
GEKU Ruth Peremoboere
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
17
GEORGE Princess Uduak
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
18
IHENEBO Anthony Chukwuebuka
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
19
ISAAC Kessiena Redemption
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
20
MORRIS Ebitimi Okia
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
21
NENGIMOTE Evans Doibo
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
22
NGONADI Lovelyn Chidinma
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
23
NWABUEZE Chidera Maryann
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
24
ODUM Janefrances Ozioma
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
25
OGUDO Daniel Ikechukwu
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
26
OJIEGO Clara Oluchukwu
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
27
OJUKWU Esther Adaeze
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
28
OKEKE Precious Oluchi
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
29
OKOYE Emmanuella Chineye
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
30
OKUDUWA Priscillia
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
31
OPARA Eberechi Susan
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
32
OPOKUMA Jacklyn Oyinmiedor
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
33
OPOROMO Victor Steven
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
34
OSUNU Rejoice Ebizimo
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
35
OYILISI Grace Adiamaru
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
36
RAPHAEL Paulus Chekwube
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
37
SABOH Dieworio Gift
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
38
SEPREGHA Peredizigha
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
39
THEOPHILUS Indutimi
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
40
TOBIN Ebibeinyai Catherine
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
41
WASHINGTON Halliday E. Boy
ENGLISH LANGUAGE AND COMMUNICATION STUDIES
 
1
ABARA Emmanuel Chinonso
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
2
ANAMA Marvelous Kesabolom
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
3
ASAMONYE Chinonye
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
4
CHIBRUOMA Divine Chibuokem
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
5
CLINTON Esther Deinmoyi
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
6
COLUMBUS Madara
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
7
DRESSMAN Duabo Daniel
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
8
EGWUATU Chidinma Stella
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
9
IJEOMA Joy Chioma
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
10
IKIRIGO Bernard Ameibi
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
11
IKPEBAGHA Undutimi Olivant
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
12
KEREN-KERENOWEI Rita
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
13
OBI Kosisochukwu David
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
14
OBODOUKWU Chiazor Isdore
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
15
OGARI Godspower Roland
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
16
ORIBO Ala-epere Edwin
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
17
TORU Obaraghoemi Mercy
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
18
YESENI Gracious
HISTORY AND INTERNATIONAL RELATIONS
 
1
ADIAS Jessica Charles
POLITICAL SCIENCE
2
ADUNOLA Ifeoluwa Favour
POLITICAL SCIENCE
3
AKANDU Sandra Chioma
POLITICAL SCIENCE
4
AKIO Thankgod
POLITICAL SCIENCE
5
AKPORERIOHWO Japhet James
POLITICAL SCIENCE
6
ALARI Timipre Thomas
POLITICAL SCIENCE
7
AYUBA Nenfort
POLITICAL SCIENCE
8
BIOKO Oyindeinyefa
POLITICAL SCIENCE
9
CHIOKE Benjamin Onyedikachi
POLITICAL SCIENCE
10
CLEOPAS Eniyemi Joseph
POLITICAL SCIENCE
11
CONSUL Victor Iniekoipre
POLITICAL SCIENCE
12
DICK Chiagozie Bright
POLITICAL SCIENCE
13
EBIKEME Oyabebefa Stephen
POLITICAL SCIENCE
14
EKEH Ethelbert Chinenye
POLITICAL SCIENCE
15
GILBERT Precious Demeteitei Vincent
POLITICAL SCIENCE
16
ILORI Ovoke Godstime
POLITICAL SCIENCE
17
IWEBO Joshua Ebube
POLITICAL SCIENCE
18
IWEGBULEM Kenneth Uche
POLITICAL SCIENCE
19
MBOI Ifeanyi
POLITICAL SCIENCE
20
MODEL Sunday Paul
POLITICAL SCIENCE
21
NDUKWE Uchechukwu Lawrence
POLITICAL SCIENCE
22
NZE Ezeigbo Patrick
POLITICAL SCIENCE
23
OKERE Chukwuma Christian
POLITICAL SCIENCE
24
OLATUNDE Seigha Junior
POLITICAL SCIENCE
25
OMONI Benjamin
POLITICAL SCIENCE
26
ONUEGBU Mary Cynthia Chidimma
POLITICAL SCIENCE
27
ONUOBASI Emeka Frankline
POLITICAL SCIENCE
28
OSAIN Augustina Frank
POLITICAL SCIENCE
29
SAIKOLU Gabriel Francis
POLITICAL SCIENCE
30
TAYLOR Ebenezer Somtochukwu
POLITICAL SCIENCE
31
UCHEMEFUNE Patrick Ebere
POLITICAL SCIENCE
32
UZOMA Chinedu Augustine
POLITICAL SCIENCE
33
UZOUKWU Madonna Onyinyechi
POLITICAL SCIENCE
 
1
ABEREGHA Ayibaifie Samuel
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
2
ADALI Sylvester Enolunose
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
3
ADULPHUS Godsfavour
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
4
ANTHONY Merit Amarachi
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
5
AYIBA Yankee Ilemokumo
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
6
BUODEIGHA Suoton Janet
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
7
CHUKWUMA Uchenna Judith
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
8
EDEH Christian Ikechukwu
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
9
EDOCHIE Vincent Chikwue
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
10
EKEKWE Chinonso Favour
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
11
EMMANUEL Ebimobowei Goodluck
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
12
ETEBU Woyengitonye Oluwapelumi
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
13
GEORGE Pere-ere Blessing
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
14
GODGIFT Izibeyame Benson
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
15
GOODLUCK Ayibadeinmodei Decent
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
16
IGODO Judith Piazibaro
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
17
INYA Chukwu Okpara
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
18
ITENE Oghenemaro Daniel
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
19
MARTINS Shalom Ogubio
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
20
NEHIZENA Martha Osasu
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
21
NSOFOR Tochukwu Godswill
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
22
OBIAJUNWA Light Nkasiobi
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
23
ODOKO Noble Ogheneovo
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
24
OKAFOR Chika Euphemia
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
25
PATRICK Blessing Ekomobong
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
26
SABASTINE Kpado Litricia
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
27
SAMPSON Miriam David
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
28
UKUTA Doubara Tari
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
29
UWADIAE Ebenezer Osarogiuwa
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
30
UZOCHUKWU Nkwachi Miracle
SOCIOLOGY AND ANTHROPOLGY
     
FACULTY OF MANAGEMENT SCIENCE
S/NO. 1
Name
Course
1
ABILE Tombra
ACOUNTING
2
AKPAN Udemeabasi Temple
ACOUNTING
3
ALLISON Beinmo David
ACOUNTING
4
ANAELE Prince Chinedu
ACOUNTING
5
ARIOLU Patrick Uchebadu
ACOUNTING
6
BEKEE Wisdom
ACOUNTING
7
Bhate Philip Kwabena
ACOUNTING
8
BOROH Oyinpreye Jessica
ACOUNTING
9
DUNYIN Victory Tari-ere
ACOUNTING
10
EBAKPA Tubolayefa
ACOUNTING
11
EFFIONG Esther Daniel
ACOUNTING
12
EKIMA Itotaziba Daniella
ACOUNTING
13
EKPEFA Patience Akpos
ACOUNTING
14
EKPOR Best Ayibaifeyemi
ACOUNTING
15
ENEBERI Amaebi Samson
ACOUNTING
16
EPIEKIRI Evelyn Firstman
ACOUNTING
17
HERBERT Titilayo Ayebatombara
ACOUNTING
18
IKE Mercy Layefa
ACOUNTING
19
ISAAC-Deki Ayebatonbara
ACOUNTING
20
KALU Chidinma Sam
ACOUNTING
21
NZEKEKWU Jane Chinaecherem
ACOUNTING
22
OGWUELEKE Joshua Chiyem
ACOUNTING
23
OHANUNAM Victoria Chidera
ACOUNTING
24
OJEAGHA Janet Chinonso
ACOUNTING
25
OKOKO Sonia Finiere
ACOUNTING
26
OMBU Preye
ACOUNTING
27
ONYENAJU Benjamin Ogheneyerovwo
ACOUNTING
28
ORJI Favour Chibueze
ACOUNTING
29
OTOKITO Wilson Manson
ACOUNTING
30
OWEISANDA Blessing Wellbeg
ACOUNTING
31
PRINCE Godswill Ette
ACOUNTING
32
RUFUS Marvelous Omonfuma
ACOUNTING
33
TEIFA Beauty Martins
ACOUNTING
34
TOBIN-TUBONAH Bomoekiopre Roseline
ACOUNTING
35
URETE Hossana Elohozino
ACOUNTING
 
1
AGHEDO Faith Lawrence
BANKING AND FINANCE
2
AKPOROKIAMU Erhimerabose Glory
BANKING AND FINANCE
3
AMBROSE Victoria Nkem
BANKING AND FINANCE
4
ANELE Esther Chidera
BANKING AND FINANCE
5
AYEWUBAKA Preye Gifted
BANKING AND FINANCE
6
BENIBO Miracle
BANKING AND FINANCE
7
BISHOP Job
BANKING AND FINANCE
8
CHIKEZIE Clinton Chiemezie
BANKING AND FINANCE
9
CHIMEZIE Chiemela Clara
BANKING AND FINANCE
10
CLINTON Daniel Chidinma
BANKING AND FINANCE
11
DANIEL Eniye Jessica
BANKING AND FINANCE
12
EKWEKA Marvellous Uche
BANKING AND FINANCE
13
ESEOGHENE Omonigho Purity
BANKING AND FINANCE
14
FEDINAL Ayibapreye
BANKING AND FINANCE
15
GBAMOWEI Cynthia Perekebina
BANKING AND FINANCE
16
GBOTO Peace Bariyima
BANKING AND FINANCE
17
HORSFALL Tuboulayefa
BANKING AND FINANCE
18
ILECHUKWU Chiagozie Ignatius
BANKING AND FINANCE
19
ISELE Tariere Boniface
BANKING AND FINANCE
20
ITEPU Precious Theodora
BANKING AND FINANCE
21
LEGHEMO Woyinkuro Kaizer
BANKING AND FINANCE
22
MADUAKOR Jennifer Chidinma
BANKING AND FINANCE
23
MARK Nimibofa Markhenry
BANKING AND FINANCE
24
MBADE Gift Tawo
BANKING AND FINANCE
25
MUONEKE Ifeanyi Valentine
BANKING AND FINANCE
26
OFILI Favour Chielotem
BANKING AND FINANCE
27
OKAFOR Blessing Chinecherem
BANKING AND FINANCE
28
OKORO Chukwunomnso
BANKING AND FINANCE
29
OKWELEME Peter Chibuike
BANKING AND FINANCE
30
OSIGWE Chioma Goodness
BANKING AND FINANCE
31
OVIA Anthonia Chinonyerem
BANKING AND FINANCE
32
TIENE Stanford Bipialasoma
BANKING AND FINANCE
 
1
ABALI Rina Daminola
BUSINESS ADMINISTRATION
2
AGU Silverline Nwadioto
BUSINESS ADMINISTRATION
3
ALABO Marian Sinabewo
BUSINESS ADMINISTRATION
4
AMASUOMO Diepreye Demes
BUSINESS ADMINISTRATION
5
CHINDA Glory
BUSINESS ADMINISTRATION
6
CHUKWU James
BUSINESS ADMINISTRATION
7
CHUKWUEMEKA Chikere Stella
BUSINESS ADMINISTRATION
8
DENNIS Godswiill Tamaraumienmene
BUSINESS ADMINISTRATION
9
EKECHUKWU Emmanuel Chidi
BUSINESS ADMINISTRATION
10
ENEBELI Shemai Ifeakam
BUSINESS ADMINISTRATION
11
ENYNIDAH Richard
BUSINESS ADMINISTRATION
12
ERHURHU Roseline Tegiri
BUSINESS ADMINISTRATION
13
EZEKWUEME Chinenye Cynthia
BUSINESS ADMINISTRATION
14
GBORHOHWO Olajumoke Deborah
BUSINESS ADMINISTRATION
15
GUMUS Boma Tokoni
BUSINESS ADMINISTRATION
16
HAMO Victor Oyinlayefa
BUSINESS ADMINISTRATION
17
IGWE Chimnecherem Precious
BUSINESS ADMINISTRATION
18
INNOCENT Miracle
BUSINESS ADMINISTRATION
19
ISRAEL Michael Samuel
BUSINESS ADMINISTRATION
20
KAMARU Wale Abudu
BUSINESS ADMINISTRATION
21
KOWE Thankgod Famous
BUSINESS ADMINISTRATION
22
NATHANIEL Sarah Douyefa
BUSINESS ADMINISTRATION
23
OBEMU Helen Spencer
BUSINESS ADMINISTRATION
24
OBIUKWU Uche Ruth
BUSINESS ADMINISTRATION
25
OBOVWIERE Faith
BUSINESS ADMINISTRATION
26
OHWOVWERE Edna
BUSINESS ADMINISTRATION
27
ONAH Martha Ngozi
BUSINESS ADMINISTRATION
28
ONUOHA Sampson Nnamdi
BUSINESS ADMINISTRATION
29
OTOBO Boasue Clement
BUSINESS ADMINISTRATION
30
ROBERT Fameme Princewill
BUSINESS ADMINISTRATION
31
ROWLAND Eberechukwu Hannah
BUSINESS ADMINISTRATION
32
UBAH Miracle Maduabuchukwu
BUSINESS ADMINISTRATION
33
UKPE Anthony Gloria
BUSINESS ADMINISTRATION
34
WOKORO David Oscar
BUSINESS ADMINISTRATION
 
1
AFFIA Kemfon Nkereuwem
ENTREPRENEURSHIP
2
AL-AMEEN Salawat Ele
ENTREPRENEURSHIP
3
ARINZE Paul Anyaoha
ENTREPRENEURSHIP
4
EDUM Moses Andrew
ENTREPRENEURSHIP
5
EGUAVOEN Aisosa John
ENTREPRENEURSHIP
6
ERHUNMWUNSEE Osakpolor Oscar
ENTREPRENEURSHIP
7
JAMES Vivian Godwin
ENTREPRENEURSHIP
8
KEGBE Kenneth Edafe
ENTREPRENEURSHIP
9
LARRY Christopher Ebi
ENTREPRENEURSHIP
10
MAKARAVA Great Oghenefejiro
ENTREPRENEURSHIP
11
NWANKWO Emmanuel Chukwuemelie
ENTREPRENEURSHIP
12
ODUBU Endurance Eloho
ENTREPRENEURSHIP
13
OFORAH Chisom Jennifer
ENTREPRENEURSHIP
14
OKAFOR Ifunanya Juliet
ENTREPRENEURSHIP
15
ONYEKWULUJE Chimaobim Arthur
ENTREPRENEURSHIP
16
ONYENUCHEYA Desire Chibuike
ENTREPRENEURSHIP
17
UGOH Nwabueze Brent
ENTREPRENEURSHIP
 
1
ADUS Azibanakponom
MARKETING
2
AKINIMA Okpobotimi Micheal
MARKETING
3
AKPAN Abasiama Ofonmbuk
MARKETING
4
CHIDIEBERE Samuel
MARKETING
5
CHIDIMOGU Emmanuel Chibueze
MARKETING
6
EPIA Sophia
MARKETING
7
FELAGHA Ebiyeridei Tarimobowei
MARKETING
8
IFEM Tochukwu Jude
MARKETING
9
JOHNNIE Sylver
MARKETING
10
JOHNSON Timothy Freeborn
MARKETING
11
KANU Emeka Godwin
MARKETING
12
KPUKE Stephen
MARKETING
13
NELSON Immaculate Osila
MARKETING
14
ODOH Chukwuemeka Kenneth
MARKETING
15
OMIETIMI Diseye Samson
MARKETING
16
UZONWANNE Chisom Clara
MARKETING
     
FACULTY OF SCIENCE
S/NO. 1
Name
Course
1
ADEFALA Meshack Francis
BIOCHEMISTRY
2
AYOGU Nita Tochukwu
BIOCHEMISTRY
3
BENNETT Priscilla Daziba
BIOCHEMISTRY
4
CHIUWA Samuel Chiemela
BIOCHEMISTRY
5
CHRISTOPHER Jethro Tari
BIOCHEMISTRY
6
COLLINS Caleb Tagbokpa
BIOCHEMISTRY
7
EKWEZUO Christian Chimezie
BIOCHEMISTRY
8
ESTHER Akpan Christopher
BIOCHEMISTRY
9
EVANS Amapamo Pascal
BIOCHEMISTRY
10
EZENWANKWO Lydia Ogochi
BIOCHEMISTRY
11
HENRY Fidelis
BIOCHEMISTRY
12
IDAVIE Evioghene Gracious
BIOCHEMISTRY
13
IDE Daniel Olotu
BIOCHEMISTRY
14
IKPOME Charity
BIOCHEMISTRY
15
IWABI Gabriel Toboulayefa
BIOCHEMISTRY
16
JACKSON Uduak Fabian
BIOCHEMISTRY
17
JEREMIAH Lordan Ozuka
BIOCHEMISTRY
18
JERRY Tega
BIOCHEMISTRY
19
NSOFOR Chiemerie Stella-maris
BIOCHEMISTRY
20
NWOSU Chinedu Richard
BIOCHEMISTRY
21
OBASI Joseph Chukwuebuka
BIOCHEMISTRY
22
OBASI Praise Chinaemerem
BIOCHEMISTRY
23
ODODO Emmanuel Onah
BIOCHEMISTRY
24
OGBU Tamaraupreye Preston
BIOCHEMISTRY
25
OGHENEOTHUKO Goodluck
BIOCHEMISTRY
26
OGUGUA Ubaka David
BIOCHEMISTRY
27
OGUIKE Francisca Chidalu
BIOCHEMISTRY
28
OJOKOLO Promise Ohwobevughe
BIOCHEMISTRY
29
OKAFOR Uchechukwu Jacinta
BIOCHEMISTRY
30
OKARDI Ekimaro
BIOCHEMISTRY
31
OKEREKE Brilliant Kobolorami
BIOCHEMISTRY
32
OKOLI Emmanuel Yahbuikem
BIOCHEMISTRY
33
ONYEIJE Ogechukwu Lovina
BIOCHEMISTRY
34
OTI Ezinne Mary
BIOCHEMISTRY
35
PATTENS Tamaraubraka-emi
BIOCHEMISTRY
36
PAUL Victory Osemudiame
BIOCHEMISTRY
37
RICHARD Samuel Ihechiluru
BIOCHEMISTRY
38
SABO Shammah Ojodomo
BIOCHEMISTRY
39
SUNNY-IKONI Esther Ebimoboere
BIOCHEMISTRY
40
TEKENAH Harris Edward
BIOCHEMISTRY
41
TUAWERI Praise Moniweri
BIOCHEMISTRY
42
UDECHUKWU Excel Chiedozie
BIOCHEMISTRY
43
UDENZE Ezinne Precious
BIOCHEMISTRY
44
UDOBA Shadrach Jekwu
BIOCHEMISTRY
45
UGBO Chinedu Philip
BIOCHEMISTRY
46
YEBUFURA Olala Toboulayefa
BIOCHEMISTRY
 
1
AEAH Bright Tambari
BIOLOGY
2
AGU Assumpta Oluomachukwu
BIOLOGY
3
AVBODOKE Bridget
BIOLOGY
4
AWUDUM Precious
BIOLOGY
5
CHARLIE Nsisong Daniel
BIOLOGY
6
EBINIMI Tonpre
BIOLOGY
7
EKELE Daniel Onuche
BIOLOGY
8
ETIEGWU Henry Joseph
BIOLOGY
9
GILLIS Mary Otonye
BIOLOGY
10
HAMILTON Soibi
BIOLOGY
11
HEKEREM Prince Ebidiseabofa
BIOLOGY
12
IBIBO Joy Clifford
BIOLOGY
13
IGBOABUCHI Chioma Perpetual
BIOLOGY
14
JONATHAN Chika Loveth
BIOLOGY
15
KOFA Jude
BIOLOGY
16
MADUAGWU Chidinma Maureen
BIOLOGY
17
MICHAEL Mariana Awudumapu
BIOLOGY
18
NKARU Adaugo Florence
BIOLOGY
19
NWANKWO Miracle Chiamaka
BIOLOGY
20
OBODO Collins Chika
BIOLOGY
21
OFODILE Ebere Jacinta
BIOLOGY
22
OGBENNIA Esther Chinyere
BIOLOGY
23
OGBONNA Peace Ada
BIOLOGY
24
OGUEGBU Rebecca Adaeze
BIOLOGY
25
OGUOMA Doris Onyemachi
BIOLOGY
26
OJI Favour
BIOLOGY
27
OKAFOR Chisom Stella
BIOLOGY
28
OKEZIE Chioma Glory
BIOLOGY
29
OKOKO Minabai Harold
BIOLOGY
30
OKOLU Mary Ochuko
BIOLOGY
31
OKONKWO Chidimma Perpetua
BIOLOGY
32
OKORO Bright Enyinnaya
BIOLOGY
33
OKORO Oghenerukevwe
BIOLOGY
34
OLALI Brighton Curcus
BIOLOGY
35
ONYEKA Favour Chinyerenwa
BIOLOGY
36
OSCAR Kindness Orlu
BIOLOGY
37
OSUZOKA Obi
BIOLOGY
38
OWUOGBA Prosper Adaeze
BIOLOGY
39
PAUL Ijeoma Benjamin
BIOLOGY
40
PRINCEWILL Ebiye Atonbara
BIOLOGY
41
ROBERT Destiny Obby
BIOLOGY
42
SUNDAY Grace Esere
BIOLOGY
43
TUBURU Doubra Valantina
BIOLOGY
 
1
EBRKUO Chioma Linda
CHEMISTRY
2
EGBOLUCHE Fabian Ifesinachi
CHEMISTRY
3
EPUZOAJU Emmanuel Chinaza
CHEMISTRY
4
OJIMADU Sylvanus Ibeawuchi
CHEMISTRY
5
OKECHUKWU Peace Ifunanya
CHEMISTRY
6
ONYELOWE Emmanuel Chinonyerem
CHEMISTRY
7
ONYEMJORO Cynthia Ogadinma
CHEMISTRY
8
OWOFERAROROOR Loveth Jukiu
CHEMISTRY
9
OWUOGBA Faith Ugonna
CHEMISTRY
10
SIDO Joseph
CHEMISTRY
11
TEMISE Tamaramiebi Esther
CHEMISTRY
12
UDENWOKE Jennifer Chinaza
CHEMISTRY
13
UGWU calistus chilotam
CHEMISTRY
14
YUSUF Sarafadeen Olamide
CHEMISTRY
 
1
ADIDO Oluwaseyi Oyeinemomoemi
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
2
AGBASI Victor-dahlyn Ifeanyichukwu
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
3
AGBEISHOMA Daniel Oghenemega
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
4
AKELEMOR Bright Cleverly
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
5
AKINWUNMI Emmanuel Oluwatosin
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
6
AKONYE Geoffrey Soberekon
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
7
AKRAKA Maxwell Oyintonye
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
8
ANADI Scholastica Chinaecherem
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
9
ANIODO Jerry Chinecherem
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
10
AVWUNU Otega Joseph
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
11
AYOKA Bomate Endwell
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
12
BERNARD Lordson
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
13
BUWA Alero Steph-nora
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
14
CLAUDIUS Tonye
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
15
DUKE Charles Ebiware
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
16
DURU Franklin Somto
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
17
EBERECHUKWUNEMEREM John Sunday
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
18
ECHE Francis Agbo
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
19
EGENA Godstime Temeoweiebi
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
20
EMMANUEL Ezra Kalabele
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
21
EMMANUEL Gracious Akpoebi
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
22
ENEM Justin Chibuike
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
23
EZEKWOBI Thankgod Kosisochukwu
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
24
EZEKWUEME Chinonso Damian
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
25
EZENWOKE Hycainth Tochi
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
26
FRANK Emmanuel Emmanuel
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
27
GOPREGHA Theophilus Tena
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
28
GORU Uruemuesiri Jason
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
29
IBEH Kingsley Kelechi
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
30
IKE Ifeanyi Franklin
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
31
IKEBUDU Ebuka Stephen
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
32
ISAAC Isaac Chibuzor
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
33
JOHNNY Tamaraukuro
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
34
LAZARUS Nemieboka Thompson
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
35
MACLEAN Owen Dobra
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
36
MICAH Jennifer Abelemini
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
37
MONDAY Uduak
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
38
NNAEMEKA Ozioma Ebubechukwu
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
39
NWODO Chinonso Deborah
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
40
OBI Fidelis Azuka
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
41
OGBARA Caleb
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
42
OGOMUROH Emmanuel Ogheneyole
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
43
OKOYOH Prosper
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
44
OLIVER Chinonso Best
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
45
OMOSEHIN Adebukola Oluwatoye
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
46
ONYIA Uchenna Kenneth
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
47
PONDEI Iniye
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
48
SEMANU Kelvin Mawuli
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
49
SHITTU Abdullateef Adefolarin
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
50
SIMEON David Perekeme
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
51
UDUOVIE Joseph
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
52
UKATU Kenechukwu Oderah
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
53
UKPAI Chinemerem Okorie
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
54
UKPEOWE Evawere Fidelix
COMPUTER SCIENCE AND INFORMATICS
 
1
AJAH Samson
MATHEMATICS
2
AJILO Victor
MATHEMATICS
3
AYAGBENE Peres Ibo
MATHEMATICS
4
EKWUEME Faustinus Kosarachi
MATHEMATICS
5
ENYOSA Onyekachukwu Felix
MATHEMATICS
6
ESSI Elo
MATHEMATICS
7
IGODO Avievie
MATHEMATICS
 
1
ABIAYI Angel Nmesomachi
MICROBIOLOGY
2
ABIAYI Chinemerem Emmanuel
MICROBIOLOGY
3
AGHAMELU Blessing Onyinyechukwu
MICROBIOLOGY
4
AKAMULE Faith
MICROBIOLOGY
5
AMAECHI Chimezirim Sophia
MICROBIOLOGY
6
AYIBAKEME Ayibanua
MICROBIOLOGY
7
CHARLES Dorathy Anthony
MICROBIOLOGY
8
CHIJI Lily Okwuchukwu
MICROBIOLOGY
9
CHINEH Jessy Amarachi
MICROBIOLOGY
10
CHINWENDU Chidera Nehemiah
MICROBIOLOGY
11
CHUKWU Love Nkiruka
MICROBIOLOGY
12
CHUKWUONYE Chinaza Justina
MICROBIOLOGY
13
ELIJAH Roselyn Onyedikachi
MICROBIOLOGY
14
EMORDI Anthonia Odiakachukwu
MICROBIOLOGY
15
EMORDI Onyeka Isaac
MICROBIOLOGY
16
EZE Linda Mmasichukwu
MICROBIOLOGY
17
GABRIEL Precious
MICROBIOLOGY
18
GODSWILL Dumomaziba Eferebo
MICROBIOLOGY
19
IDEGBE Julie Ayo
MICROBIOLOGY
20
IKHU-OMOREGBE Geraldine Osato
MICROBIOLOGY
21
KENNETH Blessing Francis
MICROBIOLOGY
22
MARKBERE Victortia Wonuonuwo
MICROBIOLOGY
23
MICAH Success
MICROBIOLOGY
24
MOMIFE Chinenye Chidiogo
MICROBIOLOGY
25
NDUJI Mercy
MICROBIOLOGY
26
NMON Ejiro Louis
MICROBIOLOGY
27
NNAJI Chukwudalu Sylvia
MICROBIOLOGY
28
NWOGU Mary-Paul Chidiuto
MICROBIOLOGY
29
OGHEROHWO Precious Onome
MICROBIOLOGY
30
OGIDI Rosemary Chinecherem
MICROBIOLOGY
31
OGONOR Christmas
MICROBIOLOGY
32
OHOVWORE Goldwyn Anienienie
MICROBIOLOGY
33
OKEI-SADOH Gideon Osahon
MICROBIOLOGY
34
OKORO Emmanuel Obinna
MICROBIOLOGY
35
OKORO Susan Uzoamaka
MICROBIOLOGY
36
OMOREGHA Abiye Peter
MICROBIOLOGY
37
ONAH Bright Inarere
MICROBIOLOGY
38
ONUCHUKWU Ginika Jane
MICROBIOLOGY
39
OPARA Mark-anthony Chibueze
MICROBIOLOGY
40
OPUANA Ewomazino
MICROBIOLOGY
41
OSHO Peter Toluwabori
MICROBIOLOGY
42
OVUOREZI Ejiro
MICROBIOLOGY
43
PETERS Izibenegba Alex
MICROBIOLOGY
44
RUFUS Uriel
MICROBIOLOGY
45
SAMUEL Blessing Ikoabasi
MICROBIOLOGY
46
SIMON Princess Ugwushi
MICROBIOLOGY
47
SOLOMON Bright Ezeocha
MICROBIOLOGY
48
SUEDE Oyinkuro Morrison
MICROBIOLOGY
49
TAMUNOIMAMA Claribel
MICROBIOLOGY
50
UBANI Eric Chidi
MICROBIOLOGY
51
WILLIAMS Kulumaene Boma
MICROBIOLOGY
 
1
ETEIMO Fidelix
PHYSICS
2
MBAH Marycynthia Chinaza
PHYSICS
3
NWALOZIE Bruno Lotam
PHYSICS
4
ONUCHEKWA Uchenna Uchena
PHYSICS
 
1
AMARI Bartholomew Pius
STATISTICS
2
EKONG Victory Charles
STATISTICS
3
NWAFOR Uchenna Richard
STATISTICS
4
OHAEGBULAM Prosper Chizaram
STATISTICS
5
OKORO Mercy
STATISTICS
6
OKOYE Charles Chukwuma
STATISTICS
7
TAIWO Nafisat Ayobami
STATISTICS
Signed:
Kenneth Sonrandein
Ag. Registrar

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here